O FirmieOfertaKontaktPalniki
ELCO
INTERCAL
HANSA
ELCO
 
PALNIKI ELCO
ELCO TECTRON

Innowacyjna koncepcja budowy palnika

Ergonomiczne rozwiązania

Przyjazna obsługa

Cicha praca

Bezpieczeństwo i ochrona środowiska naturalnego
Palniki skrzynkowe o mocy od 15kW do 2100kW    
Palniki pistoletowe o mocy od 1000kW do 15MW
   
Palniki gazowo-olejowe
Palnik gazowy VECTRON EK 03 / EK 04 / EK 05 / EK 06

Palniki monoblokowe EK3 do EK9 są przeznaczone do wytwarzania ciepła zarówno dla potrzeb komunalnych w nawrotnych lub trójciągowych kotłach wodnych i parowych, jak również ciepła technologicznego do celów przemysłowych. Obejmują zakres mocy od 120 do 11 200 kW i przeznaczone są do pracy dwustopniowej lub modulowanej. Stosunek regulacji mocy dla palnika olejowego wynosi 1 : 3, natomiast dla palnika gazowego 1 : 6. Palniki dostarczane są w wykonaniu z mechanicznym lub elektronicznym sprzężeniem regulacyjnym (BURNER CONTROL SYSTEM). Palniki Elco odznaczają się jedną z najniższych emisyjności poprzez opcjonalne zastosowanie głowicy typu DELTA dla palnika gazowego i głowicy z płomieniem swobodnym dla palnika olejowego i dwupaliwowego. Przyjazny montaż, łatwa regulacja oraz korzystny stosunek mocy do ceny to atuty, które wyróżniają palniki ELCO spośród grona innych producentów.
Nowy kompaktowy blok hydrauliczny, zastępując tradycyjną instalację olejową palnika redukuje źródła usterek do minimum.

Uchylny kołnierz umożliwia szybki dostęp do głowicy palnika podczas prac montażowych i serwisowych.

Elektroniczny system kontroli BCS steruje wszystkimi podzespołami palnika, minimalizuje ilość okablowania, eliminując możliwe źródła powstania usterek.

 
   
Palniki olejowe
PALNIKI OLEJOWE SERII VECTRON EL01B / 02B
Najmniejsze produkowane przez nas palniki olejowe przeznaczone do wszystkich rodzajów kotłów, pieców piekarniczych, wytwornic gorącego powietrza, komór wędzarniczych, komór lakierniczych, suszarni zboża, wytwornic pary i wielu innych urządzeń.
PALNIKI OLEJOWE SERII TECTRON E4. / E5. / E6.
Płyta główna palnika TECTRON została zaprojektowana pod kątem 30o  w stosunku do poziomu. Rozwiązanie to umożliwia dogodny dostęp z góry do wszystkich rozlokowanych w przejrzysty sposób podzespołów.
 Obsługa techniczna wymaga niewielu narzędzi (max. 7), jest szybka do przeprowadzenia (50% mniej podzespołów w porównaniu z analogicznym palnikiem pistoletowym) i całkowicie (blokada dyszy, drogi olejowej).

Zastosowanie jednofazowego silnika wentylatora ułatwia przyłączenie do sieci elektrycznej.
PALNIKI OLEJOWE SERII VECTRON EK 05 / EK 06
Prosta przejrzysta budowa a przy tym łatwa i precyzyjna regulacja gwarantuje pewną i cichą pracę palnika. Wymiary i kształt zapewniają oszczędność miejsca, a przy tym szybki i swobodny dostęp do wszystkich części palnika.
DOPROWADZENIE POWIETRZA I BEZPIECZEŃSTWO
Precyzyjne doprowadzenie powietrza jest jednym z podstawowych warunków dobrej pracy zespołu palnik - kocioł. Dokładność nastaw powietrza do spalania zapewniona jest przez osiągnięcie liniowej zależności kąta obrotu siłownika klapy powietrza do ilości zasysanego powietrza w całym zakresie regulacji. Zastosowanie czujnika ciśnienia powietrza reagującego na przepływ, a nie na ciśnienie powietrza wytwarzane przez wentylator gwarantuje bardzo bezpieczną pracę palnika. Dzięki zastosowaniu oddzielnych silników napędzających wentylator i pompę paliwa okresowy serwis palnika stał się bardzo prosty i szybki poprzez łatwy dostęp do wszystkich elementów doprowadzających powietrze, olej opałowy i gaz.
O FirmieOfertaKontaktPalniki